Szeretettel köszöntelek a HÍRszerkesztők és HÍRolvasók közössége közösségi oldalán!
Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
HÍRszerkesztők és HÍRolvasók közössége vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Szeretettel köszöntelek a HÍRszerkesztők és HÍRolvasók közössége közösségi oldalán!
Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
HÍRszerkesztők és HÍRolvasók közössége vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Szeretettel köszöntelek a HÍRszerkesztők és HÍRolvasók közössége közösségi oldalán!
Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
HÍRszerkesztők és HÍRolvasók közössége vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Szeretettel köszöntelek a HÍRszerkesztők és HÍRolvasók közössége közösségi oldalán!
Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.
Ezt találod a közösségünkben:
Üdvözlettel,
HÍRszerkesztők és HÍRolvasók közössége vezetője
Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:
Kis türelmet...
Bejelentkezés
Vannak napok, amiket be sem kell jelölni a naptáramban, hisz úgysem fogom soha elfelejteni. Ilyen lesz április 14. Szűk két órát töltöttem a Parlamentben. Tanulságos volt. Egyedül mentem - egyedül képviseltem 605 ezer embert. Először vettem részt parlamenti ülésen. A díszpáholyban biztosítottak helyet nekem, mint a népszavazás kezdeményezőjének. Ez a páholy közvetlenül a képviselői széksorok mögött van, tehát közelről szemlélhettem és hallhattam a "nívós" képviselői munkát, és ízelítőt kaptam az ülés közbeni - elnézést a szóért de nem találok jobbat helyette - primitív szóbeli és egyéb megnyilvánulásokból is.
15 éve | Jodli Ferenc | 0 hozzászólás
Ma Magyarországon öt regionális, állami tulajdonú vízmű működik:
az Észak-magyarországi Regionális Vízmű (ÉRV),központ: Kazincbarcika;
az Észak-dunántúli Regionális Vízmű (ÉDRV), központ: Tatabánya;
a Tiszamenti Regionális Vízmű (TRV), központ: Szolnok;
a Dunántúli Regionális Vízmű (DRV), központ: Siófok,
a Duna Menti Regionális Vízmű (DMRV), központ: Vác.
Meddig lesz így és miért változtatnának rajta?
A váci Duna Menti Regionális Vízmű Zrt dolgozójaként és magyar állampolgárként szeretnék reagálni a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt közleményére, amelyben az alábbiak szerint nyilatkozik 2009.
|
|
15 éve | Jodli Ferenc | 2 hozzászólás
Gyanús földcsere
Homályos magyarázatok a velencei tóparti területről
Egy
még tervek szintjén is alig létező autópálya építésével indokolta
lapunknak a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. a Velencei-tó északi
partján fekvő, állami tulajdonban lévő, 70 hektárnyi terület
elcserélését egy magántulajdonban lévő, pilisi, illetve albertirsai
gyümölcsösre. Az M4-es Budapestet Szolnokkal összekötő út átadását jó
esetben is csak 2015-ben várja a projektfelelős Nemzeti Infrastruktúra
Fejlesztő Zrt.
15 éve | Jodli Ferenc | 3 hozzászólás
A holokauszttagadás, vagy más néven holokauszt-revizionizmus és negacionizmus, a közelmúlt történelmének olyan szemlélete, miszerint a zsidóság II. világháborúban történt genocídiuma – melyet általában holokauszt néven említenek – nem történt meg, vagy nem azon a módon, abban a mértékben történt meg, ahogy a történettudomány ma általánosan elfogadott tézisei állítják.
A holokauszttagadás gyakorlatilag annak tagadása, hogy a náci kormánynak elhatározott terve volt a zsidóságnak mint népnek a fizikai megsemmisítése, annak tagadása, hogy ez a tömeggyilkosság úgynevezett haláltáborokban, tömeges kivégzőeszközök felhasználásával, gázkamrákban történt, vagy annak tagadása, hogy a szisztematikus pusztítás áldozatainak száma hatmillió körüli volt.
15 éve | B Klári | 0 hozzászólás
A munkanélküli Susan Boyle klipjét a múlt hétvégén 12 millióan nézték meg.
Újabb csiszolatlan gyémánt került elő a brit "Ki mit tud?"-on, a "Britain's Got Talent" című versenyen. Az új csillag egy 47 éves, munkanélküli skót nő.
A zsűritagok nevettek, amikor megjelent a munkanélküli Susan Boyle - aki jelenleg egy jótékonysági szervezetnek dolgozik önkéntesként - és kijelentette a selejtezőben, hogy hivatásos énekes szeretne lenni.
A nem éppen fotogén arcú és alkatú asszony még azt is elmondta, hogy őt még soha nem csókolta meg senki.
15 éve | Jodli Ferenc | 0 hozzászólás
Nyolc évvel ezelőtt egészségügyi szakemberek, menedzserek, közgazdászok és szakorvosok fogtak össze, hogy olyan új egészségkultúrát honosítsanak meg a betegellátásban, mely révén a kórházak és rendelőintézetek figyelmesebb, korszerűbb és hatékonyabb szolgáltatást nyújtanak a gyógyulni vágyóknak. A HospInvest szakemberei számos nemzetközi példát tanulmányozva alkották meg azt az új hazai modellt, amely Európában is a legkorszerűbbek közé tartozik.
15 éve | Jodli Ferenc | 0 hozzászólás
Méregdrága Audi Quattro várakozott, jelezve az SZDSZ prominens képviselőjének megérkezését. Időközben a helyi SZDSZ párt tagjai - úgy 30-40-en lehettek - diszkréten körbevették a megyei könyvtár főbejáratát.
Nem volt túl népszerű a rendezvény vagy csak nem tudtak róla a helyiek?
Kedden egy tatai bank alkalmazottja vette észre, hogy a húszezresen Deák Ferenc képe helyett Bethlen Gábor látható. A csalók a kétezer forintos bakókból gyártották a hamisítványt. A kétezer forintos bankjegy fő- és alnyomatos ábráit vegyszerrel lemosták, majd a húsezres mintáit másolták rá. http://www.haon.hu/hirek/magyarorszag/cikk/deak-helyett-bethlen-volt-a-hamis-penzen/cn/haon-news-charlotteInform-20090422-1236086441
15 éve | Borsod Online | 1 hozzászólás
A településen a Szociális Földprogram keretében zöldséget és gyümölcsöt termelnek a helyiek. Ezekből jut az iskolának, a helyiek is vihetnek haza és még eladásra is jut bőven. A földeken dolgozók fizetést kapnak segély helyett. Az országosan egyedülálló program a regionális munkaügyi központnak is feltűnt, ezért arra kérték a polgármestert, hogy adjon tanácsokat a többi önkormányzatnak is. Hogyan is csinálják? http://www.boon.hu/hirek/magyarorszag/cikk/hat-eve-nincs-tartos-munkanelkuli-ot-eve-pedig-nem-kell-rendszeres-szocialis-segelyt-adni-senkinek-belecskan/cn/haon-news-charlotteInform-20090421-0626066077
15 éve | Borsod Online | 0 hozzászólás
Ki fog itt szülni? – tették fel sokan a kérdést, miután kiderült, miből is áll össze a Bajnai-csomag. Mert ugye a gyes és gyed jogosultsági ideje csökken, a családi pótlékot nem emelik, a szocpol és kamattámogatások pedig megszűnnek. A többiről nem is beszélve. De ezek azok az intézkedések, amelyek leginkább érinthetik az emberek családtervezési gondolatait.... http://www.boon.hu/hirek/BORSOD-ABAUJ-ZEMPLEN/cikk/nezopont-fogamzasgatlo-csomag/cn/news-20090421-01244926
A szakértő és a kereskedők is azt mondják, nem tudják majd lenyelni a forgalmi adó 5 százalékos emelését. A kenyérre és a tejre kedvezményes, 18 százalékos kulcsot vezetnének be. Mégsem biztos, hogy ezeknek a termékeknek az ára csökken. Egyedül a távhődíj lesz biztosan olcsóbb. Egy átlagos panellakásban akár ezer forinttal havonta.
„Egyértelmű drágulás lesz. Voltak olyan szakértői vélemények, amikor még a 23 százalékos áfáról volt szó, hogy ezt majd a kereskedők lenyelik.
15 éve | Jodli Ferenc | 0 hozzászólás
2009. április 18-án, - egy
nappal az ún. Élet (helyesebben élősködők) menete előtt, csak, hogy ne
legyenek nyugodtak hazánk parazitái - került megrendezésre az Igazság
menete. Szép napsütéses időben kezdtek gyülekezni a hazafiak a Clark
Ádám téren. Innen indult el aztán a menet, mely a Kemal Atatürk sétány
– Rondella – Szent György utca – Tóth Árpád sétány útvonalon át a Német
Nagykövetség elé érkezett. A mintegy 500 résztvevő előtt meg is
kezdődött a tiltakozó demonstráció a politikai bebörtönzöttekért.
15 éve | Jodli Ferenc | 0 hozzászólás
A világ minden tájáról mintegy tízezer ember, többségében zsidó fiatalok, köztük sok magyar zarándokolt május elsején az Élet Menetében. Kiskőrösről a Baxtale Rom Független Érdekvédelmi Szervezet tagjai Sztojka László elnök vezetésével vettek részt a holokauszt nemzetközi emléknapján rendezett ünnepségen Auschwitz-Birkenauban, az egykori haláltáborok helyszínén.
A világ legnagyobb temetőjében, a 18. számú barakk előtt megtartott ünnepségen beszédet mondott többek között a küldöttség vezetője, Szekeres Imre honvédelmi miniszter, Aliza Bin-Noun, Izrael budapesti nagykövete, April H.
15 éve | Jodli Ferenc | 0 hozzászólás
A Magyarországi Kisebbségek Pártja – ÉKE
Érdekvédelmi Egyesület
nyíltlevele Bajnai Gordon
miniszterelnök úrnak
Tisztelt Bajnai Gordon miniszterelnök úr!
Kérjük, miniszterelnök-jelölt úr, a megszorító intézkedések átértékelését és enyhítését. Tisztában vagyunk a világválsággal és a magyar gazdaság jelen helyzetével, de tiltakozunk az ellen, hogy főként a mélyszegénységben élőket érinti az Ön megszorító intézkedése. Értékelje át, tekintse át, meg vagyunk győződve, máshonnan is át lehet csoportosítani azon pénzösszeget, mellyel a magyar gazdaság összeomlását megelőzhetjük.
Április 19-én, a Föld Napja alkalmából rendezték meg az idei első budapesti Critical Mass felvonulást, amely a szervezők az eddigi legnagyobbnak harangoztak be. A demonstrációhoz ezúttal gyerekes, babakocsis családok is csatlakozhattak. A demonstráció többnyire lezárt útszakaszokon, rendőri biztosítással zajlott.
A szervezők célja idén is a városi kerékpározás népszerűsítése, a városlakók figyelmének felhívása a biciklis közlekedés előnyeire és társadalmi hasznára.
15 éve | Jodli Ferenc | 2 hozzászólás
Élet menete Budapesten a Holokauaszt jegyében
Három rendezvénnyel emlékeznek április 19-én Budapesten a magyarországi zsidóság gettókba zárásának 65. évfordulójáról.
Az emlékezést Az Élet Menete Alapítvány, a Páva utcai Holokauszt és Dokumentációs központ, a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége (Mazsihisz), a Miniszterelnöki Hivatal, Budapest Főváros Polgármesteri Hivatala, civil szervezetek, zsidó és nem zsidó ifjúsági szervezetek közösen szervezik.
Az üzletember-politikus és a Hajdú-Bét
szomorú története közismert, ám ha ez még nem lenne elég, lapunk néhány
újabb adalékkal szolgál a fenti kérdés eldöntését segítendő. A Bajnai
család üzleti tevékenységét bezárt, tönkrement, felszámolt cégek övezik.
Bajnai Gordon üzleti karrierje 1990-ben kezdődött a privatizációs
tanácsadással és vállalatátalakítással foglalkozó Creditum Pénzügyi
Tanácsadó Kft.-nél.
A cég tevékenységét jól példázza a Péterfy Sándor Utcai Kórház
rendelőintézet-privatizációjának esete.
15 éve | Jodli Ferenc | 2 hozzászólás
A Fidesz és
a KDNP nem támogatja Oszkó Péter pénzügyminiszteri kinevezését, mert a
két párt szerint a jelöltnek sem államigazgatási, sem válságkezelési
gyakorlata nincs - mondta Varga Mihály, a Fidesz alelnöke a jelölt
keddi bizottsági meghallgatása után. A költségvetési bizottság ezt
megelőzően 16 igen szavazattal támogatta Oszkó Péter kinevezését 13 nem
ellenében.
· FT: Oszkó feladata az összeomló költségvetés megmentése lesz
· Oszkónak "problémái" vannak - Búcsú az ekhótól, az evától?
15 éve | Jodli Ferenc | 1 hozzászólás
A mai válsághelyzetben három dolgot tehet a politikai elit: vagy megvalósítja a válságkezelő programot, vagy egy felpuhított programmal bajlódik (szigorúan Bajnai nélkül, s ismervén a miniszterelnök-vadászat nehézségeit ez az előrehozott választás szinonimája), vagy nem tesz semmit, s új választásokra, új programra vár.
A krízismenedzseléshez, ismerte fel Bajnai, szükség van a parlamenti többség bizalmára, hogy a válságkezelő kormány, a politikától három lépés távolságot tartva védhesse a magyar munkahelyeket, a forintot, az ország egyensúlyát.
15 éve | Jodli Ferenc | 1 hozzászólás
385 szavazóból 204 igen Bajnainak
Az összes MSZP-s és három kivétellel az SZDSZ-es képviselők
szavazataival Bajnai Gordon lett a rendszerváltás utáni harmadik magyar köztársaság hetedik miniszterelnöke.
Gyurcsány Ferenc a szavazás után rögtön átült a parlamenti patkó utolsó sorába. Az utcán több ezer ember tüntetett előrehozott választást követelve.
Gyurcsány Ferenc miniszterelnökként mondott utolsó parlamenti beszédében azt mondta: „Adósa maradtam az országnak, amikor nem tudtam kellő erővel és őszinteséggel elfogadtatni, hogy ha Magyarország csak vár, akkor a végén csalódni fog.
15 éve | Jodli Ferenc | 0 hozzászólás
Vegyes érzésekkel, elvárásokkal mentem ma ki a Hősök terére. Úgy gondoltam, ez a civil demonstráció ugyanolyan lesz, mint az a jó pár, amit már megjártam. A Kossuth téri érzést reméltem, ami az eslő este volt, és ami még az első napokon is érezhető volt, amikor senki nem hívott minket, de mentünk, amikor összebeszélés nélkül találkoztunk (meglepődve) emberekkel, akiket ismertünk. A gazdák önkéntes élelmiszer-segélyeinek az ízét, amikor jobban esett egy alma, mint addig bármikor.
15 éve | Jodli Ferenc | 0 hozzászólás
Az előre hozott választások érdekében
2009. április 14-én nagyszabású demonstrációt tartott Budapesten a Civil Összefogás Fórum (CÖF) az Országgyűlés feloszlatásáért és az előrehozott választások kiírásáért a Parlament elött, a Kossuth téren.
A civilek kísérletet tettek arra, hogy a házbizottság pozitív döntése esetén felolvassák nyilatkozatukat az április 14-i parlamenti vitán.
Megmozdulásokat azzal indokolták, hogy a jelenlegi helyzetben a közvetlen demokrácia szerepe felértékelődött.
15 éve | Jodli Ferenc | 0 hozzászólás
Születési év: 1952
Hónig Péter több szakterületen - szervezés, beszerzés, műszaki,
logisztikai terület - látott el elsőszámú vezetőként komplett
irányítási feladatokat magyarországi nagyvállalatoknál. Belgazdasági
helyettes államtitkárként az energetikai és a hazai részterületek
koordinálásával is foglalkozott. A Magyarországon szerzett ismereteit,
vezetői gyakorlatát külföldön műszaki igazgatóként kamatoztatta.
Szakmai
életút:
1976-1985: Anyagmozgatási és Csomagolási Intézet, szervezési osztályvezető
1985-1990: Royal Plastic S.A.
15 éve | B Klári | 0 hozzászólás
Amely területet egy ország elzár a világ szeme elől, ott biztos, hogy kegyetlen dolgok zajlanak, elnyomás és önkény uralkodik....
Kínában két végrehajtandó és két felfüggesztett halálos ítéletet hoztak a tavalyi tibeti zavargások miatt, egy ember pedig életfogytiglani börtönt kapott az Új Kína hírügynökség szerint.
A halálos ítélet felfüggesztése általában azzal jár, hogy az ítéletet két év elteltével életfogytiglani elzárásra változtatják.
“Bízom abban, hogy a dalai lámának előbb vagy utóbb lehetősége nyílik egy magyarországi látogatásra” – mondta újságíróknak Németh Zsolt, a parlament külügyi bizottságának elnöke, miután tárgyalt Ceten Szamduppal.
Értesüléseink szerint a tibeti vezető dharmszálai irodája komolyan számol egy magyarországi látogatással, az iroda hivatalos honlapján azonban nem szerepel ilyen út az idei évben. A tapasztalatok azt mutatják, hogy a dalai láma idős kora miatt (74 éves) egy európai út alatt több országot is meglátogat.
Zúg a traktor, szánt az eke, kicsappant a trágya leve.
Elvtársnő, permetezhetek-e?
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Nem vagyok én liberális,
Ezért vagyok ideális.
Szabad-e locsolni?
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Torgyánéknál jártam,
sztárügyvédet láttam,
el akart patkolni,
szabad-e locsolni?
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Kossuth téren jártam,
Nagy tömeget láttam.
Nem akart oszlani,
Szabad-e locsolni?
15 éve | Jodli Ferenc | 0 hozzászólás
Demján állami lottóhitele
A Demján Sándor nagyvállalkozó orosz lottóüzletéhez nyújtott 85 millió eurós (mintegy 25,5 milliárd forint) hitel (HVG, 2009. március 28.) számít a legnagyobbnak az állami tulajdonú Magyar Fejlesztési Bank Zrt. kölcsönportfóliójában. Igaz, nem lépi túl az egy ügyfélnek nyújtható maximális hitelösszeget, a bank szavatolótőkéjének 25 százalékát, ami az MFB esetében 29,5 milliárd forint lenne. Mindazonáltal az MFB nem sok kuncsaftot érdemesített úgynevezett nagykockázat-vállalásra: tavalyi mérlegbeszámolója szerint ebbe a kategóriába összesen hét ügyfele tartozik, együttesen 126 milliárd forint kölcsönállománnyal.
A hvg.hu információi szerint azért mondta vissza az ügyvédi megbízást a Cozma-gyilkosság egyik gyanúsítottjának, Raffael Sándornak a védője, Magyar György, mert a férfi elmondta neki, hogy ő szúrta meg a kézilabdást. Az ügyvéd értesülésünket nem kívánta kommentálni, mondván, ügyfeléről semmit sem árulhat el. Lapunk úgy tudja, egy másik gyanúsított, Németh Győző is szúrt.
Magyar György visszaadta az ügyvédi megbízását, amely a Cozma-ügy egyik gyanúsítottjának, Raffael Sándornak a védelmére szólt.
A Jobbik a Parlament, illetve a Kossuth tér körbevételére készül kedden - áll a párt csütörtöki közleményében. Azt írják, hogy Bajnai Gordon és "kordonkormánya" a választások megkerülésével akar hatalomra kerülni, ezért a Jobbik már egy hete, a villája előtti tüntetésén bejelentette: a parlamenti szavazás idején, április 14-én a Kossuth térre vonul. http://www.boon.hu/hirek/magyarorszag/cikk/a-jobbik-korbe-akarja-venni-a-parlamentet-kedden/cn/haon-news-charlotteInform-20090409-0646056104
Április 9-én a kálmánházi baromfifeldolgozó üzemben egy 39 éves férfi késsel hasba szúrta munkatársát. A nyomozás jelenlegi adatai szerint a két férfi azon szólalkozott össze, hogy a gyanúsított egy csirkét felhasználva megpróbálta bélsárral szennyezni kollégáját, majd kölcsönösen vízzel locsolták egymást. A sértett az úgynevezett nyakvágó fülkében dolgozott, ahova futószalagon érkeznek a csirkék. A két férfi itt kezdett dulakodni, a gyanúsított kivette társa kezéből a kést, majd elmondása szerint elvesztették egyensúlyukat és elestek.
Berlusconi szerint a közép-olaszországi földrengés miatt hajléktalanokká vált embereknek úgy kellene felfogniuk a helyzetet, mintha "hétvégi kempingezésen lennének." Közben az olasz hatóságok bejelentették, hogy a halottak száma 250-re emelkedett.
"Nem szenvednek hiányt semmiben, orvosi ellátást,és meleg ételt kapnak. Persze szállásuk egy picit átmeneti, de úgy kéne felfogniuk, mintha hétvégi kempingezésen lennének - közölte az olasz miniszterelnök az N-TV német telvíziónak nyilatkozva.
Azzal hívtak fel, hogy 400 ezres bankkártyát nyertem, amiért csak egy 15 ezres telefonfeltöltő kártyát kell vennem, számlával együtt, hogy bizonyítsam a vásárlást. Mindezt 15-20 percen belül kellett feltöltenem egy megadott telefonszámra.
A csalók olyan adatokat tudtak rólam, és olyan udvariasan adták elő a dolgot, hogy a kezdeti igen erős kételkedésemet legyőzték.
Azért az óvintézkedéseik miatt kételkedhettem volna kitartóbban. Kérték ugyanis, hogy ne mondjam a postán, hogy nyereményjáték miatt veszem.
A kiskunfélegyházi férfi hétfőn este nyolc óra körül tántorgott át a síneken a Lakitelek-Kiskunfélegyháza közötti vasútvonalon, amikor megbotlott és elesett a sínek között. A férfi annyira részeg volt, hogy az esés után azonnal elaludt.
A közeledő vonat mozdonyvezetője észrevette a vágányok között heverő férfit, vészfékezett, de a vonatot már nem bírta megállítani, így átrobogott a fekvő test felett, és csak 150 méterrel utána tudott megállni a szerelvény.
15 éve | B Klári | 0 hozzászólás
Jegyezzük meg napot, amikortól - részben legalábbis - Brüsszelből kormányozzák az országot. Gyurcsány a kijáratnál leadta a nemzeti szuverenitást, bevezette a reformdiktatúrát. És még csak nem is szólt.
Különösebb illúzióink már eddig sem lehetettek a végnapjait élő szocialista-liberális elit demokráciafelfogásáról, de ami az utóbbi napokban kiderült, az valóban minden várakozásunkat alulmúlta.
Joggal kérdezhetik persze, mit is várhattunk attól a csapattól, amely rendszeresen, szinte önszuggesztív módon szajkózza, hogy az előrehozott választás nem ördögtől való, de most van jobb megoldás…” (Vö.: Grósz Károly 1989 május 15: „nincs kinek átadni a hatalmat”)?
Emberölés kísérletének megalapozott gyanújával indult eljárás egy 41 éves kisari férfi ellen, aki a rendelkezésre álló adatok szerint április 4-én áramot vezetett házának kerítésébe. A 220 Volt a szomszédot rázta meg, aki kerti munka közben fogta meg a kerítést.
A gyanúsított kihallgatásakor elmondta, hogy a házát többször is feltörték és
az udvaráról is loptak, amíg ő börtönben volt. Ott látta a tévében a
gazdát, aki hasonló módon védte uborkáját a tolvajoktól.
Aki mozgó járművel követ el közúti szabályszegést, annak nem engedhető el, és nem csökkenthető a kiszabott bírsága - tartalmazza a Magyar Közlönyben megjelent kormányrendelet-módosítás, amelynek legtöbb szabálya május 2-án lép hatályba. További változások: http://www.boon.hu/hirek/Auto/cikk/valtoznak-a-kozuti-birsagolas-szabalyai/cn/news-20090403-08252704
15 éve | B Klári | 0 hozzászólás
Az írónő szerint igazságosság helyett csak megnyomorítást látunk,
vannak, akik arcátlanul ragaszkodnak ahhoz, ami az ő érdekeiket
szolgálja.
Sajtóinfromációk szerint teljesen megtöltik a demonstrálók a Hősök terét.
15 éve | B Klári | 0 hozzászólás
A rendszerváltásból kimaradt a magyar
társadalom – jelentette ki Fricz Tamás az MNO-nak, s mint a politológus
kifejtette: egy „második rendszerváltásra van szüksége az országnak”.
|
15 éve | B Klári | 0 hozzászólás
Kivezetni Magyarországot a válságból, védeni a munkahelyeket, a családok otthonát, megerősíteni a magyar gazdaságot, egyben tartani az országot, ez a célom - közölte Bajnai Gordon az MSZP vasárnapi kongresszusán elhangzott beszédében.
"Ezt vállalom alázattal, büszkén, elszántan" - fogalmazott. Magyarországnak nincs vesztegetni való ideje, a világválság már hónapok óta nemcsak egy külföldi tudósítás a tévében, hanem magyar valóság - mondta Bajnai
15 éve | B Klári | 0 hozzászólás
Az elmúlt év novemberében aláírt 6,5 milliárd euró uniós hitel harmadik részletét akkor kapja meg Magyarország, ha eleget tesz az Egyetértési Megállapodást kiegészítő gazdaságpolitikai kritériumoknak - a kiegészítő megállapodás kormányrendeleti formában, a csütörtöki Magyar Közlönyben jelent meg.
A kiegészítő megállapodást márciusi 10-i budapesti dátummal írta alá Veres János pénzügyminiszter és Simor András, a Magyar Nemzeti Bank elnöke, és márciusi 11-i brüsszeli keltezéssel látta el kézjegyével Joaquín Almunia, az Európai Unió pénzügyi biztosa.
"Pár hónappal ügyeim intézése miatt a belvárosi ITC székház melletti parkolóban álltam meg. Odajött hozzám egy normálisan felöltözött, 160 cm körüli, fehér hajú, 50 év körüli férfi. Udvariasan köszönt, elnézést kért, hogy megszólít, és előadta mondandóját. Kinyitott tenyeréből előkerült egy fél pár hallókészülék, és segítséget kért, hogy elemet vehessen bele. Mivel a családomban halmozottan előfordul a hallássérültség, mint betegség, különösen fájón érintett a dolog.
Seres Mária mind a négy parlamenti frakció vezetőjét levélben keresi meg, hogy kérje, a 600 ezer aláírással támogatott kezdeményezését, a népszavazást egy napon lehessen megtartani az európai parlamenti választásokkal. Az Országgyűlés házbizottsága az elmúlt héten elutasította ezt a lehetőséget, ő azonban nem nyugszik ebbe bele, mindent megpróbál, hogy ne 5 milliárd forintba, csak 5 millióba kerüljön a népszavazás megtartása.
További részletek: http://www.haon.hu/hirek/magyarorszag/cikk/seres-maria-nem-nyugszik-bele-a-hazbizottsag-elutasitasaba/cn/haon-news-charlotteInform-20090402-1101076261
15 éve | Borsod Online | 3 hozzászólás
2010-től a közszférában megszüntetnék a 13. havi fizetést, felgyorsítanák a nyugdíjkorhatár 65 évre emelését, nem fizetnék ki idén a 13. havi nyugdíj második felét, 2 évre befagyasztanák a családi pótlékot a jelenlegi szinten egy átmeneti időszak után, idén július elsejétől felfüggesztenék a lakástámogatásokat, köztük a szocpolt, valamint már ettől az évtől csökkentenék a gáz- és távhőár-kompenzációt - egyebek mellett ilyen tervek szerepelnek abban a politikai nyilatkozatban, amelyet a kormányfő-jelölt az MSZP és az SZDSZ parlamenti frakcióinak ad át aláírásra.
Szívesen vállalna posztot az új kormányban - árulta el blogjában Havas Henrik. A tanár úr – mivel saját bevallása szerint mégsem ért mindenhez – miniszterelnök nem akar lenni, viszont szívesen foglalkozna a romakérdéssel egy tárca élén.
Igaz, feltételei is vannak: csak akkor vállalja a megbízatást, ha egy forint juttatást kap. Mindezen felül van még egy megkötése: nem akar szolgálati autót.
Noha a Szabad Demokraták Szövetsége egyelőre nem hagyta jóvá Bajnai Gordon miniszterelnökjelölt-jelöltségét, mégsincs kizárva a végső igen. A liberális párt frakcióvezetője ugyanis köztudomásúan jó viszonyt ápol a mostani kormányfőaspiránssal, és korábban szoros üzleti kapcsolatban is állt vele.
Gyurcsány Ferenc már 2004-ben kiszemelte gazdasági tárcavezetőnek Bajnai Gordont, ám ő akkor épp Kóka Jánost ajánlotta be maga helyett a miniszteri bársonyszékbe.
1999-től
"A debreceni központú Hajdú-Bét egykor Magyarország egyik legnagyobb baromfifeldolgozója volt, a vízi szárnyas termékek előállításában pedig európai összehasonlításban is az egyik legjelentősebb kapacitással rendelkezett. Előbb 1998-ban, az orosz válság miatt került a cég a csőd szélére, ekkor szállt be tulajdonosként a Wallis Rt., amely 1999-ben többségi tulajdonos lett. Ebben az időszakban - 1999-2005 között - Bajnai Gordon volt a Wallis Rt. |
E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu
Utolsó hozzászólás